02.08.2018 Jedziemy do Meksyku! – warsztaty podróżnicze dla dzieci

 

 

W sierpniu obieramy kierunek na zachód i wędrujemy aż do Meksyku! Kolejne warsztaty podróżnicze, które odbędą się 11 sierpnia, pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje państwa Ameryki Środkowej, a wszystko to w formie zabaw i zajęć manualnych. Wstęp bezpłatny!

Dzieci, które spędzają lato w mieście, mogą liczyć na wiele atrakcji i wypełnić wolny czas różnorodnymi aktywnościami, a nawet przenieść się na kilka godzin do… Meksyku! Już 11 sierpnia nasi mali goście wezmą udział w warsztatach podróżniczych, które połączą ich ulubione rozrywki i zapoznają z kulturą i ciekawostkami odległego kraju.

W trakcie warsztatów podróżniczych dzieci poznają meksykańskie zwyczaje, symbole i wybrane elementy sztuki. Prowadzący będą zwracać uwagę na barwność kraju, która jest widoczna nie tylko w codziennym życiu, ale również w tradycjach, krajobrazie, a nawet historii państwa. Na zajęciach manualnych maluchy korzystając z kolorowego papieru, cekinów i farb stworzą meksykańskie maski oraz tradycyjne figurki zwane „alebrijes”. Uczestnicy spotkania będą mieć okazję przymierzyć oryginalne, wielkie meksykańskie sombrero. Adiós!

Wakacyjne warsztaty podróżnicze dla dzieci odbędą się 11 sierpnia. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Bydgoszcz ul. Mariana Rejewskiego 3

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty